Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Pompë me rreshtim plastik fluori

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620458111981141.jpg
ZMD Pompë vetë-mbushje baruti

ZMD Pompë vetë-mbushje baruti


● Pompë vetë-mbushëse ZMD
● Pompë kimike plastike
● Pompë vetë-mbushëse

Email: [email mbrojtur]

Të dhënat kryesore teknike

● Rrjedha: deri në 400 m3/h, maksimumi 1761 GPM
● Koka: 80 m; 410 këmbë
● Temperatura: - 20 °C deri +150 °C; -68 °F deri +302 °F

Aplikime

● Petrokimike,
● Metalurgjia e metaleve me ngjyra,
● Pesticid,
● Acidi dhe kaustikë,
● Prodhimi i pulpës,
● Procesi i turshive me acid,
● Ndarja nga toka të rralla,
● Galvanizimi,
● Elektronikë etj

Lëng pompimi
● Acide dhe lëngje    
● Ujërat e zeza
● Uji me klor
● Elektrolit
● Trajtimi i ujit me klor dhe ujërave të zeza
● Industria e naftës
● Industria Kimike
● Procesi i shtimit të acidit.

Përparësia konkurruese

Strehimi i pompës
● Virgin Fluoroplastic  
- Kontroll shumë më i lehtë dhe më i besueshëm i cilësisë
- Nuk ka ulje të rezistencës së depërtimit
- Media të pastra farmaceutike dhe kimike të imta: pa kontaminim
● Me mbulesë prej gize duktile thith të gjitha forcat hidraulike dhe tubacionet. Sipas standardit DIN/ISO5199/Euroump 1979. Në krahasim me pompat plastike, nuk kërkohen nyje zgjerimi. Fllanxhë me vrima me prirje shërbimi në DIN, ANSI, BS; JIS. Për sistemin e shpëlarjes dhe pajisjen e monitorimit sipas nevojës, do të ofrohet gryka e kullimit.
● Mëngë ndarëse e bërë nga plastika e përforcuar me fibër karboni [CFRP]
-Sistemi pa metal nuk shkakton asnjë rrymë vorbull dhe në këtë mënyrë shmang gjenerimin e panevojshëm të nxehtësisë. Efikasiteti dhe besueshmëria operacionale përfitojnë nga kjo. Edhe ritmet e ulëta të rrjedhjes ose media afër pikës së tyre të vlimit mund të përcillen pa futjen e nxehtësisë.
● Mbyllni shtytësin
- Shtytës i mbyllur me kanale fletësh të optimizuara për rrjedhën: për efikasitet të lartë dhe vlera të ulëta NPSH. Bërthama metalike mbrohet nga një rreshtim plastik pa tegel me mure të trasha, bërthama e madhe metalike dhe rrit ndjeshëm forcën mekanike edhe në temperatura të ngritura dhe shpejtësi të lartë rrjedhjeje. Siguroni lidhjen me vidë me boshtin kundër lirimit nëse pompa niset në drejtimin e gabuar të rrotullimit ose në rastin e mediave që rrjedhin prapa.
● Duke
-Karakteristikat kryesore të SIC janë fortësia ekstreme, temperatura e lartë, anti-korrozioni, koeficienti i vogël i zgjerimit, jetëgjatësia e shërbimit.

HETIM