Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Pompë me rreshtim plastik fluori

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620457438679955.jpg
Pompë slurri UHB-ZK

Pompë slurri UHB-ZK


● Pompë slurry UHB-ZK
● Pompë slurry

Email: [email mbrojtur]

Të dhënat kryesore teknike

● Shpejtësia e prurjes: 5~300 m3/h;
● Koka totale e dërgesës: 17~50m;
● Gama e temperaturës: -20 °C deri në 100 °C (-4 °F deri në 212 °F)

Aplikime

Medium
● Acide dhe lëngje
. Tretësirë ​​kripe
● Vajrat
● Pije
● Birrë dhe alkool
. Tretës organik
● Mesme me korrozion të lartë
● Llaç me densitet të lartë dhe të ulët  
● Alken  
● Ujërat e zeza

● Turshi i automobilave,
● Metalurgjia e metaleve me ngjyra,
S Sode kaustike
● Pesticid
. Elektronika
Aking Prodhimi i letrave
. Ndarja e rrallë e tokës
● Farmaceutike
Production Prodhimi i pulpës
Industry Industria e acidit sulfurik
Industry Industria e mbrojtjes së mjedisit

Përparësia konkurruese

● Rezistencë ndaj korrozionit dhe rezistencë ndaj fërkimit
● Pompë centrifugale me një shkallë dhe një thithje. Pjesë e lagur e prodhuar nga materiali më rezistent ndaj korrozionit UHMW-PE për të trajtuar kimikatet tuaja më agresive. Shtresa e pompës është pjesë metalike, të cilat e bëjnë pompën me presion të lartë.
● Këllëf i fortë i pompës Me armaturë duktile prej gize thith të gjitha forcat hidraulike dhe të tubacioneve sipas DIN/ISO5199/Europump 1979. Ndryshe nga pompat plastike pjesërisht ose jo të blinduara, nuk kërkohen nyje zgjerimi. Fllanxha me vrima shërbimi në DIN; ANSI,BS;JIS. Për sistemin e shpëlarjes dhe pajisjen e monitorimit sipas nevojës, do të ofrohet gryka e kullimit (foto e strehës së pompës)
● Aplikimi i gjerë UHB-ZK mund të transferojë lëngje dhe llum acid dhe kaustik, gjithashtu i aftë për të trajtuar llojet e llumrave korrozive në metalurgji, miniera dhe alken në industrinë e acidit sulfurik dhe ujërat e zeza në industrinë e mbrojtjes së mjedisit. Materiali është i virgjër, rreshtim i pambushur UHMWPE; Prandaj: (1) Kontroll i cilësisë dukshëm më i lehtë dhe më i besueshëm. (2) Nuk ka reduktim të rezistencës ndaj depërtimit. (3) Media të pastër farmaceutike dhe kimike të imta: pa kontaminim
● Mbulim i shumëfishtë mekanik 
Zgjidhni një vulë vaji të tipit K, vulë të vetme mekanike dhe vulë mekanike të dyfishtë për të siguruar një montim të përsosur për aplikimin tuaj. Sipas temperaturës dhe përmbajtjes së pjesshme, mund të zgjidhen lloje të ndryshme mekanike
Me lidhje lidhëse (të veshur me poliolefin), puna e mirëmbajtjes mund të kryhet pa hequr tubacionin e hyrjes/daljes

HETIM