Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Pompë kimike

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620612679439172.jpg
Pompë lëvizëse magnetike e serive DMC

Pompë lëvizëse magnetike e serive DMC


. Pompë lëvizëse magnetike seri DMC
● Fundi i pompës thithëse
. Pompë lëvizëse magnetike metalike
. Pompë pa vulë

Email: [email mbrojtur]

Aplikime

Parts Pjesët e tejmbushura të pompës janë bërë prej çeliku inox (304, 316L). Përdoret gjerësisht në departamente të naftës, kimike, farmaceutike, electroplating, mbrojtjen e mjedisit, trajtimin e ujit, mbrojtjen kombëtare dhe të tjera. Isshtë një pajisje ideale për transportimin e lëngjeve të ndezshme, shpërthyese, toksike dhe të vlefshme, dhe është zgjidhja më e mirë për krijimin e një automjeti të civilizuar pa rrjedhje dhe pa ndotje.

● Temperatura normale e përdorimit të pompës është më pak se 120 gradë. Të tilla si kimike,
Farmaci, miniera, metalurgji etj.

Përparësia konkurruese

Part Pjesa e tejmbushjes së pompës është e mbushur me çelik të pandryshkshëm. Ka rezistencë të mirë ndaj korrozionit ndaj acidit organik, përbërjes organike, alkali, tretësirës neutrale dhe shumë llojeve të gazit. Bluarja e mbajtjes së grafitit karboni me brazdë spirale të dyfishtë dhe mëngës së boshtit të aliazhit të fortë ka rezistencë të fortë ndaj konsumimit dhe siguron jetën e produktit. Shtë një pompë ideale për rrjedhje dhe mjedis gërryes.

HETIM