Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Pompë kimike

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620612219971974.jpg
Pompë kimike seri DCZ

Pompë kimike seri DCZ


● DCZ series chemical pump
. Pompë e tipit mbingarkesë
● ISO2858
● DIN24256

Email: [email mbrojtur]

Të dhënat kryesore teknike

● Size: DN32-300mm
● Kapaciteti: 0-2000 m3 / orë
● Kreu: 0-160m
Temperatura: -80 ° C 300 ° C
● Presioni: 2.5Mpa
● Materiali: Çelik i derdhur, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, Titanium, Aliazh Titaniumi, Aliazh Hastelloy

Aplikime

● DCZ pump is suitable for conveying low temperature or high temperature liquid; neutral or corrosive liquid; clean or liquid containing solid particles. Especially used in: chemical and petrochemical industries, oil refineries, paper mills, pulp mills, sugar industry and other industries.

Përparësia konkurruese

Përmirësoni jetën e vulave mekanike dhe kushinetave që kanë shkallën më të lartë të dështimit në funksionimin e pompave kimike.
● Përdorni bosht më të trashë për të rritur ngurtësinë e boshtit
● Mbajtësi është zmadhuar dhe miraton kushineta radiale me rrotullim me rresht të dyfishtë, hapësira boshtore e rulit është e vogël, jeta e kushinetës është më shumë se 25,000 orë dhe jeta e vulës mekanike është e zgjatur.
● Shtytësi dhe boshti i pompës janë të lidhur me fije, me mbyllje të besueshme, çmontim dhe montim të përshtatshëm, dhe rezistencë ndaj kavitacionit më të mirë se pompat IH.
Box Kutia e mbajtjes ka një zgavër të gjerë, vula mekanike ka kushte të mira pune dhe ka një jetë të gjatë.
Available Kuti mbajtëse e ftohur me ujë ose e ftohur me ajër, ose kutia e vulës së boshtit të ftohur me ujë, dhe trupi i pompës mbështetet në qendër.
Se Vulat mekanike të fishekëve mund të furnizohen në përputhje me botimin e tetë të standardit amerikan API610, neni 2.7.3.1.
Types Lloje të ndryshme të vulave të boshtit janë në dispozicion: fytyrë e vetme në fund, fytyrë e dyfishtë, tandem, vulë e brendshme dhe e jashtme mekanike; shtytës ndihmës, vulë paketimi dhe sistemi ndihmës i vulës mekanike mund të furnizohen sipas standardit amerikan AP1610.
● Mund të pajiset me sensor presioni ose çelës mbrojtës motorik për të parandaluar dëmtimin e mbingarkesës në motor dhe dëmtimin e thyerjes së lëngut në vulën mekanike.
● Mund të pajiset me një pajisje rregulluese të shpejtësisë së motorit për të rregulluar rrjedhën në çdo kohë dhe mund të lidhet dhe kontrollohet automatikisht me matësin e nivelit. Mund të ndërthuret me matësin e rrjedhës për të kontrolluar automatikisht shpejtësinë e kërkuar të rrjedhës.

HETIM