Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>610 API

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619764048714495.jpg
Pompë çantë vertikale e serive VMC

Pompë çantë vertikale e serive VMC


. Pompë qese vertikale

Pump Pompë vertikale  

VS6

Pump pompë API 610 VS6

Email: [email mbrojtur]

Të dhënat kryesore teknike

● Kreu: 0-800m
● Kapaciteti: 0-800m3 / orë
Type Lloji i pompës: vertikale
Ure Presioni: 10 Mpa
Temperatura: -180-150 ° C
● Materiali: Çelik i derdhur, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, Titanium, Aliazh Titaniumi, Aliazh Hastelloy

Aplikime

Series Kjo seri pompash përdoren gjerësisht në petrokimike, kimike të qymyrit, inxhinierinë kriogjenike, nxjerrjen e kondensatës, inxhinierinë e gazit të lëngshëm, rafinimin e naftës, termocentralet, rregullimin e presionit të tubacionit, shkripëzimin e ujit të detit dhe industri dhe fusha të tjera.

● especiallyshtë veçanërisht i përshtatshëm për përcjelljen e mjedisit me temperaturë të ulët, mjedisit të lehtë të gazifikimit, etj., Të tilla si gazi natyror, etileni, amoniaku i lëngët, kondensata, hidrokarburet e lehta dhe produktet e naftës, etj.

Përparësia konkurruese

Structure Struktura e mbajtjes së rrotullës zbatohet me vajosje të hollë të vajit. Shtë projektuar me sistem të veçantë qarkullimi të vajit vajosës dhe kushineta ka efekt të mirë vajosjeje. Ndërkohë ekzistojnë struktura e ftohjes së ujit dhe ftohjes së ajrit, të përshtatshme për kushte të ndryshme të punës dhe përmirësimin e jetës së mbajtjes.

● Dhoma e ekuilibrit mund të lidhet me hyrjen. Nëse mediumi është i lehtë për tu avulluar, ai gjithashtu mund të lidhet me helikën dytësore për të rritur presionin në dhomën e vulosjes, për të zvogëluar mundësinë e gazifikimit dhe për të rritur sigurinë dhe besueshmërinë.

Eller Shtytësi i fazës së parë miraton një shtytës thithës, i cili ka performancë të mirë thithjeje dhe mund të shkurtojë thellësinë e futjes së pompës.

● Zbatohet struktura e mbështetjes me shumë pika në kushinetën rrëshqitëse dhe hapësira midis kushinetave është krijuar për të përmbushur kërkesat e standardeve API. Materialet e larta rezistente ndaj konsumit për kushinetat janë miratuar për të siguruar funksionimin e qëndrueshëm të pompës.

Structure Struktura e salduar me profil është miratuar në seksionin thithës dhe shkarkues, pa defekte të hedhjes dhe kapacitet të fortë mbajtës të presionit.

Structure Struktura e diskut-daulle përdoret për të ekuilibruar forcën boshtore dhe rregullon automatikisht pastrimin boshtor gjatë punës. Kjo mund të arrijë një ekuilibër të plotë të forcës aksiale, duke e bërë mbajtësin të funksionojë pa ngarkesë aksiale. Pompat mund të kenë një jetë më të gjatë shërbimi dhe janë më të sigurta për të punuar

HETIM