Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Pompë API 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619762537526980.jpg
Pompë devijimi vertikale me një mbështjellës të serisë VDT

Pompë devijimi vertikale me një mbështjellës të serisë VDT


● Pompë vertikale e devijimit me një guaskë

● Pompë vertikale  

● VS1

● Pompë API 610 VS1

Email: [email mbrojtur]

Të dhënat kryesore teknike

● Gama e prurjes: 8~6000m3/h
● Gama e kokës: ~360m
● Temperatura e aplikueshme: -40~170°C
● Materiali: çeliku i derdhur, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, titanium, aliazh titani, aliazh Hastelloy

Aplikime

● Kjo seri pompash përdoret gjerësisht në inxhinierinë komunale, çelikun metalurgjik, letrën kimike, ujin, termocentralet dhe projektet e ruajtjes së ujit të tokës bujqësore.

Përparësia konkurruese

● Hyrja adopton strukturën e filtrit plus ziles thithëse, e cila mund të filtrojë në mënyrë efektive lëndët e ngurta dhe fibrat e mëdha. Kjo ndihmon që lëngu të hyjë në shtytës pa probleme dhe në mënyrë të barabartë dhe të zvogëlojë formimin e rrymës vorbull.

● Pjesa rrjedhëse është e veshur me një shtresë epoksi për të rritur efikasitetin dhe vjetërsinë.

● Çdo seksion i tubit të ujit është i pajisur me një trup mbajtës udhëzues për të mbështetur boshtin lëvizës. Lloje të ndryshme kushinetash udhëzuese mund të zgjidhen për mjedise dhe kushte të ndryshme. Kushinetat udhëzuese janë bërë përgjithësisht nga materiale sintetike polimer (kryesisht të përbërë nga mbushës dhe lubrifikantë PTFE dhe rezistent ndaj konsumit) dhe performanca vetëlubrifikuese është e mirë. Pompa mund të ndizet me bluarje të thatë (nuk ka nevojë të mbushet paraprakisht me ujë) dhe mund të përdoren gjithashtu kushineta gome (ose kushineta cilioni).

● Kushineta mund të lubrifikohet me vaj të thatë ose me vaj të hollë. Është e pajisur me funksionin e ftohjes së ujit për ta bërë pompën të funksionojë më të sigurt dhe të zgjasë më gjatë.

HETIM