Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Pompë API 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619760418957416.jpg
Pompë horizontale e ndarë me shumë nivele seri DMS

Pompë horizontale e ndarë me shumë nivele seri DMS


Ump Pompë me shumë faza Split horizontale

● Midis pompës së tipit mbajtës

BB3

. Pompë API 610 BB3

Email: [email mbrojtur]

Të dhënat kryesore teknike

Kapaciteti: 2400 m3/h
● Koka: 2000m
● Presioni: 35Mpa
Temperatura: -40-200 ° C

Aplikime

Series Kjo seri pompash përdoren kryesisht në shfrytëzimin e naftës, petrokimike, kimike, kimikate të qymyrit, transportin e tubacioneve, kripëzimin e ujit të detit, termocentralet, etj. Mund të përdoret gjithashtu në pompat e ujit gri dhe pompat me metanol në industrinë kimike të qymyrit, të larta -turbinën e rimëkëmbjes së energjisë hidraulike të presionit në industrinë kimike, dhe pompën e lëngshme të dobët dhe pompën e lëngshme të pasur të përdorur në plehrat dhe fabrikën e amoniakut, e kështu me radhë.

● Pompat përdoren në kushte tipike të funksionimit, të tilla si uji i furnizimit me bojler në termocentral, heqja dhe heqja e fosforit në fabrikën e çelikut, injektimi i ujit në fushën e naftës dhe aplikime të tjera me presion të lartë.

Përparësia konkurruese

Imp Shtytësi i fazës së parë është me dizajn thithës dhe ka performancë të mirë të kavitacionit. Shtytësi vendoset njëri pas tjetrit, kështu që forca boshtore balancohet automatikisht pa mekanizmin e balancimit në strukturën e ndërlikuar. Kjo thjeshton strukturën e pompës dhe lehtëson transportin e mediumit me grimca të ngurta.

In Hyrja dhe dalja e pompës janë të vendosura në trupin e pompës. Pompa mund të çmontohet thjesht duke hapur kapakun e pompës, duke e lënë trupin e pompës të qëndrojë në vend pa hequr tubacionet e hyrjes dhe daljes. Mirëmbajtja është e thjeshtë dhe e përshtatshme.

● Kushinetat mund të adoptojnë strukturë mbajtëse rrëshqitëse të vetë-lubrifikuar dhe strukturë mbajtëse të lubrifikimit të detyruar në varësi të fuqisë dhe shpejtësisë së boshtit.

Të gjitha çiftet e fërkimit janë bërë nga materiale me fortësi të lartë dhe rezistencë ndaj konsumit, kështu që nuk janë të lehta për tu kafshuar. Mëngët dhe unaza rrotulluese ngurtësohen në sipërfaqe, jo vetëm që sigurojnë fortësi të madhe dhe ndryshim në ngurtësinë, por gjithashtu janë të vështira për t'u kafshuar. Shtë i përshtatshëm për përcjelljen e mediumit të ngurtë-të lëngshëm dyfazor dhe zvogëlimin e erozionit të grimcave. Jeta e pompës dhe besueshmëria janë të garantuara.

HETIM