сите категории

Производи

Дома>Производи>Кашеста пумпа

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620625649291595.jpg
ЛВТ Сериска пумпа

ЛВТ Сериска пумпа


● Пумпа за кашеста маса лесна
. Пумпа за кашеста маса

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Влажни делови во материјал керамика силикон карбид (SiC).
● 3 ~ 8 подолг век на траење од металната пумпа.

апликации

● Рударство
● Електрана
● Фабрика за челик
● Металургија

конкурентна предност

● Сите влажни делови се изработени од смолено врзан материјал SiC, кој е отпорен на абење и корозија, и има долг век на траење.
● Влажните делови може да се прилагодат во аксијална насока за да се одржи пумпата да работи на висока ефикасност.
● Постои конусен јаз помеѓу работното коло и обвивката, што помага да се запре честичката да влезе во заптивката на вратилото, зголемувајќи го работниот век на заптивката на вратилото.
Sha Вратилото на цврстина е монтирано со лежиште за валјак и центрипетален лежиште за нафрлување што може да издржи голема радијална сила и да ја задржи вратилото да работи стабилно.

Испраќам барање