сите категории

Производи

Дома>Производи>Кашеста пумпа

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620625996876259.jpg
HVT сериска пумпа

HVT сериска пумпа


Pump Пумпа за сулфурење
. Пумпа за кашеста маса

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

апликации

● Рударство
● Електрана
● Фабрика за челик
● Металургија

конкурентна предност

● Влажните делови се изработени со смола врзан материјал SiC, тој има добра отпорност на абење и корозија.
● Работното коло може да се прилагоди во аксијална насока за да се задржи јазот помеѓу работното коло и грмушката, така што пумпата секогаш може да работи со висока ефикасност.
● Пумпата е дизајнирана како структура за влечење наназад, што им овозможува на клиентите да ги расклопат работното коло, механичката заптивка и вратилото без да ги симнат цевките за вшмукување и празнење.
Diameter Дијаметарот на вратилото на пумпата е голем, но крајот на вратилото е мал, што го намалува отклонувањето на вратилото при работењето.
● Лежиштето е подмачкано со тенко масло. Инсталиран е во случај со гумен прстен за заптивање за запирање на вода и нечистотија.

Испраќам барање