сите категории

Производи

Дома>Производи>Флуоропластична пумпа наредена

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620458111981141.jpg
Пумпа за самостојно ставање ZMD

Пумпа за самостојно ставање ZMD


Self Пумпа за самовшмукување ZMD
● Пластична хемиска пумпа
● Пумпа за самовшмукување

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Проток: до 400 m3 / h, максимум 1761 GPM
● Глава: 80 м; 410 стапки
● Температура: - 20 ° C до +150 ° C; -68 ° F до +302 ° F

апликации

● петрохемиски производи,
Met металургија на обоени метали,
● пестицид,
● Киселина и каустика,
Production Производство на пулпа,
Process Процес на кисела киселина,
Separation Ретка поделба на земјата,
● галванизација,
● Електроника итн

Течност за пумпање
● Киселини и лајси    
● Отпадна вода
● Хлорна вода
● Електролит
. Третман на хлорна вода и отпадна вода
● Нафтена индустрија
● Хемиска индустрија
● Додавање на киселински процес.

конкурентна предност

Куќиште на пумпа
● Девствена флуоропластика  
- Значително полесна и посигурна контрола на квалитетот
- Нема намалување на отпорноста на продирање
- Чисти фармацевтски и фини хемиски медиуми: нема контаминација
● Со еластична обвивка од леано железо ги апсорбира сите хидраулични и цевки. Според стандардот DIN / ISO5199 / Europump 1979 година. Во споредба со пластичните пумпи, не се потребни експанзиони споеви. Прирабница со сервисен ум низ дупки до DIN, ANSI, BS; ЈИС. За системот за испирање и уредот за следење, како што се бара, ќе се понуди млазницата за одвод.
Sle Рачен ракав направен од пластика зајакната со јаглеродни влакна [CFRP]
-Системот без метал не предизвикува никакви вртливи струи и со тоа избегнува непотребно генерирање на топлина. Ефикасноста и оперативната сигурност имаат корист од ова. Затоа, дури и ниските стапки на проток или медиумите близу до нивната точка на вриење може да се пренесат без воведување на топлина.
● Затвори го работното коло
- Затворено работно коло со оптимизирани проточни канали: за висока ефикасност и ниски вредности на NPSH. Металното јадро е заштитено со лесна пластична обвивка со дебели ledидови, големото метално јадро и значително ја зголемуваат механичката јачина дури и при покачена температура и високи стапки на проток. Безбеден приклучок на завртката со вратилото кон против олабавување ако пумпата се стартува во погрешна насока на вртење или во случај на медиум што тече назад.
● Лежиште
-Главните карактеристики на СИЦ се екстремна цврстина, висока температура, антикорозија, мал коефициент на експанзија, долг век на траење.

Испраќам барање