сите категории

Производи

Дома>Производи>Флуоропластична пумпа наредена

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620456134950732.jpg
IMD магнетна центрифугална пумпа

IMD магнетна центрифугална пумпа


● IMD магнетна центрифугална пумпа
● Пумпа за магнетен погон
Pump Пумпа без печат

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

Rate Брзина на проток: 1 m 160 m3 / h; 4.4-704GPM
● Вкупна глава за испорака: 17 ~ 62 милиони; 17-203 нозе
Range Температурен опсег: -20 ° C до 100 ° C (-4 ° F до 212 ° F)

апликации

● Корозивни, чисти и контаминирани медиуми во хемиската индустрија,
● фармацевтска и петрохемиска индустрија,
● При обработка на метали, третман на отпадни води итн.  
● Кога не'рѓосувачки челик не е доволно отпорен
● Алтернатива за скапи пумпи од легура на брзање, легури на титаниум
● Кога се важни антилепливи површини.
- Силни корозивни течности
- Агресивни, експлозивни и токсични течности
- Испарливи хемикалии
- Запаливи течности
- Течности за запечатување тешко

конкурентна предност

● Економска и сигурна карактеристика на дизајнот
-Боен дизајн и бесплатно истекување
Без заптивка на вратило и возење преку магнетна спојка, со што се избегнува истекување.
-Компактна структура
Дизајн со тесна врска, магнетната спојка се поврзува директно на крајот на вратилото на моторот, без загуба на лежиштето на тркалање. Висока ефикасност и низок шум. Намалете го просторот за инсталација и лесно склопувајте.
-Погодно одржување
Конструкција на назад, што овозможува лесно одржување на самото место, нема потреба од расклопување на цевки,
-Нема магнетно струење на вртлогот
Рачен ракав изработен од пластика зајакната со јаглеродни влакна [CFRP], со висока цврстина на механичко својство, ослободена од феноменот на магнетната струја на вртлогот. Работа на инспекција и одржување.

Куќиште на пумпа

● Девствена флуоропластика  
- Значително полесна и посигурна контрола на квалитетот
- Нема намалување на отпорноста на продирање.
- Чисти фармацевтски и фини хемиски медиуми: нема контаминација
● Со еластична обвивка од леано железо ги апсорбира сите хидраулични и цевки. Според стандардот DIN / ISO5199 / Europump 1979 година. Во споредба со пластичните пумпи, не се потребни експанзиони споеви. Прирабница со сервисен ум низ дупки до DIN; ANSI, BS; ЈИС. За системот за испирање и уредот за следење, како што се бара, ќе се понуди млазницата за одвод.
Sle Рачен ракав направен од пластика зајакната со јаглеродни влакна [CFRP]
-Системот без метал не предизвикува никакви вртливи струи и со тоа избегнува непотребно генерирање на топлина. Ефикасноста и оперативната сигурност имаат корист од ова. Затоа, дури и ниските стапки на проток или медиумите близу до нивната точка на вриење може да се пренесат без воведување на топлина.
● Затворено коло
- Затворено работно коло со оптимизирани проточни канали: за висока ефикасност и ниски вредности на NPSH. Металното јадро е заштитено со густа ledидна лесна пластична обвивка, големото метално јадро и значително ја зголемува механичката јачина дури и при покачена температура и високи стапки на проток. Безбеден приклучок на завртката со вратилото за да не се олабави ако пумпата се стартува во погрешна насока на вртење или во случај на медиум што тече назад
● Лежиште
-Чистото лежиште SSIC дава одлучувачки придонес за работната сигурност и долгиот век на траење на пумпата. чистиот SSIC како основен материјал произведува максимум
-Димензионална стабилност. SSIC е исклучително отпорен на корозија и абење

Испраќам барање