сите категории

Производи

Дома>Производи>Флуоропластична пумпа наредена

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620455370720680.jpg
ИХФ центрифугална хемиска пумпа

ИХФ центрифугална хемиска пумпа


● Центрифугална хемиска пумпа IHF
● Пластична хемиска пумпа

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Проток: до 400 m3/h, максимум 1761 GPM
● Глава: 80 m; 410 стапки
● Температура: - 20 °C до +150 °C; -68 °F до +302 °F

апликации

● Киселина, алкали,
● Солен раствор,
● Силен оксиданс,
● Органски растворувачи,
● Корозивни кашеста маса, растворувачи,
● Јаглеводороди и други силни корозивни средства,
● Каустична сода филм со амонијак вода,
● Отпадна вода
● Процес на кисела мариноване
● Процес на сликање  
● Текстилна индустрија
● Фармација и здравје
● Индустрија за галванизација
● Третман на вода со хлор и отпадни води
● Нафтена индустрија
● Хемиска индустрија
● Процес на додавање киселина

конкурентна предност

Поставата процес е патент технички
● Материјалот е девствена, непополнета постава FEP, затоа ги има следните карактеристики:
(1) Значително полесна и посигурна контрола на квалитетот.
(2) Нема намалување на отпорот на пробивање.
(3) Чисти фармацевтски и фини хемиски медиуми: без контаминација
● Цврсто куќиште на пумпата
Куќиштето и капакот на пумпата се направени од железо HT200 обложено со PFA, тефлонски, а работното коло е направено од WCB и обвиткано со PTFA, тефлонски, што овозможува овој тип на центрифугална пумпа да може широко да се користи во корозивна апликација и добро да се истроши. Со оклоп од дуктилно леано железо ги апсорбира сите хидраулични и цевководни сили до DIN/ISO5199/Europump 1979 година. За разлика од делумно или неоклопните пластични пумпи, не се потребни експанзиони зглобови. Прирабница со услужни дупчиња до DIN;ANSI,BS;JIS. За системот за испирање и уред за следење по потреба, ќе се понуди млазницата за одвод (слика на куќиштето на пумпата)
● Сигурна механичка заптивка
Заптивката на вратилото е надворешна заптивка, стационарната заптивка е алуминиумска керамика (99.9%), ротирачката заптивка е материјал за полнење тефлонски или според барањето на клиентот.

Испраќам барање