сите категории

Производи

Дома>Производи>Флуоропластична пумпа наредена

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620454343260221.jpg
Вградена пумпа GF

Вградена пумпа GF


● Вградена пумпа GF
● Пластична внатрешна пумпа

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Проток: 8-120 m3/h;
● Вкупна глава за испорака: 82m;
● Температурен опсег: -20℃—150℃

апликации

● Пумпање
● Киселина и каустична течност
● Корозивни течности со оксидатор
● Солен раствор
● Петрохемиски
● Хемиски
● Електрична станица
● Пулпа хартија  
● Обоен процес на топење
● Прехранбена индустрија
● Десулфуризација на димни гасови
● Отстранување прашина  
● Синтетички влакна

конкурентна предност

● Долготрајна механичка заптивка.  Заптивката на вратилото е надвор од механичка заптивка, чиј стационарен прстенест материјал е алуминиумска керамика, ротирачки прстен изработен од тефлонски, механички заптив кој може да носи висока корозивна течност.  
Практично одржување, едноставна структура, лесна за поправка. При промена на работното коло, резервни делови за механичка заптивка, нема потреба од расклопување на цевките.
Материјалот е девствена, непополнета постава FEP/PTFE
(1) Значително полесна и посигурна контрола на квалитетот.
(2) Нема намалување на отпорот на пробивање.
(3) Чисти фармацевтски и фини хемиски медиуми: без контаминација
Цврсто куќиште на пумпата.  Со оклопот од дуктилно леано железо ги апсорбира сите хидраулични и цевководни работни сили според DIN/ISO5199/Europump 1979. За разлика од делумно или неоклопните пластични пумпи, не се потребни експанзиони зглобови. Прирабница со услужни дупчиња до DIN;ANSI,BS;JIS. За системот за испирање и уред за следење по потреба, ќе се понуди млазницата за одвод (слика на куќиштето на пумпата)
Затворено работно коло со лопатки оптимизирани за проток: за висока ефикасност и ниски NPSH вредности. Металното јадро е заштитено со беспрекорна пластична облога со дебели ѕидови, големо метално јадро и значително ја зголемува механичката сила дури и при покачена температура и високи стапки на проток. Работното коло директно се поврзува со моторот, што може да го балансира радијалното и аксијалното оптоварување.

Испраќам барање
поврзани со производот