сите категории

Производи

Дома>Производи>ЕВ полнење Куп

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620719611913230.jpg
7 kW ѕиден AC EVSE (IEC)

7 kW ѕиден AC EVSE (IEC)


● Полнач за EV монтиран на ѕид
● Полнач за EV
● 7KW EV полнач

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци
Стапка на моќност7kW
Тип на приклучокType2
Големина (L*D*Hmm)280 * 166 * 440
Влезниот напонAC220V ± 20%
Тековни32A
Режим на полнењеАвтоматско полнење
Тип на започнувањеPnC, копче  
IP одделениеIP54
Вклучување на  температура  -20~ 50
температура-40~ 70
Влажност5% ~ 95%
Надморска височина≤2000m
Заштита на функцијатаЗаштита од истекување, над температура, прекин на PE, над/под напон, прекуструја, краток спој и пренапон


апликации

● Погоден за полнење EV во домови, деловни згради или станбени згради

конкурентна предност

● Во согласност со стандардите IEC61851, IEC62196

Испраќам барање
поврзани со производот