сите категории

Производи

Дома>Производи>ЕВ полнење Куп

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620720129679862.jpg
120Kw-180Kw DC EVSE (IEC)

120Kw-180Kw DC EVSE (IEC)


● DC EV полнач
● Полнач за EV
● 120Kw-180kW EV полнач
● Електричен полнач за автобус

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци
Стапка на моќност120-180kW
Тип на приклучокCCS/ CHAdeMO/ Приклучоци за полнење од тип 2
Големина (L*D*Hmm)750 * 650 * 1700
Влезниот напонAC380V ± 20%
Опсег на напон на излезCCS:200~750V DC
CHAdeMO:500V DC
тип 2:380V AC
ТековниПогледнете ја табличката со име за стапка на струја и максимална излезна струја
следење 7 инчен LCD екран на допир во боја со висока дефиниција
Режим на полнењеАвтоматско полнење, По време, По СПЦ, По количина  
Тип на започнувањеIC-картичка, лозинка или QR-код (потребна е поддршка со задна сцена и апликација)
МерењеAC страна
Метод на комуникацијаЕтернет / 4G (поддршка OCPP 1.6)
IP одделениеIP54
Работна температура-20~ 50


апликации

● Погоден за полнење станица со специјална намена за автобуси, такси, комбиња за отпадоци

конкурентна предност

● Во согласност со стандардите IEC61851, IEC62196

Испраќам барање
поврзани со производот