сите категории

Производи

Дома>Производи>Хемиска пумпа

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620617700639335.jpg
Пумпа за самостојно ставање ZW

Пумпа за самостојно ставање ZW


Self Пумпа за самовшмукување од серијата ZW
● Крајна пумпа за вшмукување
● Само вшмукувачка пумпа

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Големина: 25-300
Капацитет: 8-800 m3/h
● Глава: 15-80м
● Моќност: 2.2kw-75kw
● Материјал: Челичен челик, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L

апликации

● Одредена количина на цврсти честички главно се користат во хемиската индустрија, хартија, рафинирање на нафта, премачкување, рударство металургија, лесна индустрија, медицина и други индустриски сектори.

конкурентна предност

Pump Пумпата за самовшмукување од типот zw усвојува структура на работно коло со две сечила, што во голема мера го подобрува капацитетот за пропуштање на нечистотија;
● Целокупната структура е компактна, јачината на звукот е мала, бучавата е мала, ефектот на заштеда на енергија е очигледен, одржувањето е погодно и корисникот е погоден за замена;
● Ако пумпата за самовшмукување zw е опремена со мотор на отворено, нема потреба да се гради пумпна просторија и може директно да се инсталира и користи на отворено за да заштеди пари;
● Механичката заптивка на пумпата за самовшмукување од типот zw усвојува нов тип пар сасафрас и работи долго време во комората за масло;
Pump Пумпата за самовшмукување од типот zw може да биде опремена со методи за инсталација според потребите на корисникот, што во голема мера ја олеснува инсталацијата и одржувањето и луѓето можат да влезат во јамата без ова;
Cabinet Кабинетот за автоматска контрола може автоматски да го контролира супер-движењето и запирањето на пумпата според потребните промени на течноста, без посебен надзор, и е исклучително погодно за употреба;
Може да се користи во рамките на опсегот на дизајнот и моторот нема да биде преоптоварен.

Испраќам барање