сите категории

Производи

Дома>Производи>Хемиска пумпа

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620613504937683.jpg
Хемиска пумпа од серија ICP

Хемиска пумпа од серија ICP


Chemical хемиска пумпа од серија ICP
● Крајна пумпа за вшмукување
● ISO2858
. Пумпа од не'рѓосувачки челик

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Капацитет: 2-480 м3 / ч
● Глава: 3-150м
Температура: -80 ° C 300 ° C
● Притисок: 2.5Mpa
● Материјал: леано челик, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, титаниум, легура на титаниум, легура на Хастелој

апликации

● Одредена количина цврсти честички главно се користат во хемиската индустрија, петрохемиската индустрија, рафинирање на нафта, металургијата, лесната индустрија, медицината и другите индустриски сектори.

конкурентна предност

Подобрете го животниот век на механичките заптивки и лежишта кои имаат најголема стапка на дефект во работата на хемиските пумпи.
● Користете подебела вратило за да ја зголемите цврстината на вратилото
● Лежиштето е зголемено и прифаќа дворедно радијално лежиште за нафрлување, аксијалниот клиренс на ролерот е мал, животниот век на лежиштето е повеќе од 25,000 часа и животниот век на механичката заптивка е продолжен.
● Работното коло и вратилото на пумпата се поврзани со навој, со сигурно запечатување, удобно расклопување и склопување и подобра отпорност на кавитација од пумпите за IH.
Box Кутијата за лежишта има пространа празнина, механичката заптивка има добри услови за работа и има долг век на траење.
Is Достапна е кутија за лежишта со вода-ладење или ладење со воздух, или кутија за заптивка на вратило со ладење на вода, а телото на пумпата е поддржано во центарот.
Mechanical Механичките заптивки на кертриџи може да се испорачаат во согласност со осмото издание на американскиот стандард API610, член 2.7.3.1.
Are Достапни се разни видови заптивки на вратило: единечно крајно лице, двојно крајно лице, тандем, внатрешен и надворешен механички заптив; помошна работна коло, заптивка за пакување и помошен систем на механичка заптивка може да се испорачаат според американскиот стандард AP1610.
● Може да биде опремен со сензор за притисок или прекинувач за заштита на моторот за да се спречи оштетување на преоптоварување на моторот и оштетување на пукнатината на течноста на механичката заптивка.
● Може да биде опремен со уред за регулирање на брзината на моторот за да се прилагоди протокот во секое време, и може да се поврзе и автоматски да се контролира со мерачот на нивото. Исто така може да се испреплети со мерачот на проток за автоматско контролирање на потребната брзина на проток.

Испраќам барање