сите категории

Производи

Дома>Производи>Хемиска пумпа

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620614679115352.jpg
Двојна пумпа за вшмукување

Двојна пумпа за вшмукување


● Пумпа за двојно вшмукување
● Сплит пумпа
● Пумпа со висок капацитет

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Проток: 100-12000 m³/h 
● Глава: 10-150м 
● Притисок: ≤2.5Mpa 
● Температура: -80℃-120℃.
● Напон: 380V,3KV,6KV,10KV
● Материјал: леано железо, јаглероден челик, ss304, 316, 316L, дуплекс нерѓосувачки челик

апликации

● Проект за рударство, електрана, централа за вода, снабдување и одвод на вода

конкурентна предност

● Оваа серија на пумпи се компактни по структура, убави по изглед, стабилни во работењето и ниска бучава; портите за вшмукување и празнење на пумпата се под оската на пумпата и нема потреба да се расклопуваат влезните и излезните цевководи и моторите за време на одржувањето, се додека капакот на пумпата е отворен. Отстранете ги општите делови на пумпата за одржување; заптивката на вратилото на пумпата има два начина на висококвалитетно механичко заптивка и мека заптивка за пакување, кои можат да ги изберат корисниците во различни апликации; работното коло што е проверено за динамична и статичка рамнотежа е фиксирано на вратилото на пумпата со тркалезна навртка Аксијалната положба на пумпата може да се прилагоди со тркалезна навртка; пумпата е директно управувана од мотор преку еластична спојка, а може да се придвижува и од мотор со внатрешно согорување кога е потребно; од насоката на преносот, пумпата за вода се ротира во насока на стрелките на часовникот (може да се менува според потребите на корисникот) Ротирај спротивно од стрелките на часовникот).

Испраќам барање