сите категории

Производи

Дома>Производи>Хемиска пумпа

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620612679439172.jpg
Пумпа за магнетен погон од серија DMC

Пумпа за магнетен погон од серија DMC


● пумпа за магнетен погон од серија DMC
● Крајна пумпа за вшмукување
● Метална магнетна погонска пумпа
Pump Пумпа без печат

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

апликации

Parts Деловите за прелевање на пумпата се изработени од не'рѓосувачки челик (304, 316L). Широко се користи во нафтени, хемиски, фармацевтски, поплавување, заштита на животната средина, третман на вода, национална одбрана и други оддели. Тоа е идеална опрема за транспорт на запаливи, експлозивни, токсични и вредни течности и е најдобриот избор за создавање цивилизирано возило без протекување и без загадување.

● Нормалната температура на примена на пумпата е помала од 120 степени. Како што се хемиски,
Аптека, рударство, металургија итн.

конкурентна предност

Part Делот за прелевање на пумпата е полн со нерѓосувачки челик. Има добра отпорност на корозија на органска киселина, органско соединение, алкали, неутрален раствор и многу видови гас. Мелењето на лежиштето со двојна спирална бразда од јаглерод графит и ракавот на тврда легура на вратило има силна отпорност на абење и обезбедува живот на производот. Таа е идеална пумпа за истекување и корозивен медиум.

Испраќам барање