сите категории

Производи

Дома>Производи>API685

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620377679438782.jpg
API 685 вертикална магнетна погонска пумпа

API 685 вертикална магнетна погонска пумпа


● API 685
● Магнетна погонска пумпа
● Магнетна погонска пумпа во линија
● Вертикална магнетна погонска пумпа

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● SH/T3148 ISO15783  
● Капацитет: 160m3/h     
● Глава: ~150м
● Температура: -10℃~120℃  
● Притисок: 2.5MPa         
● Материјал: леано железо, леано челик, нерѓосувачки челик, хастелој, легура на Ti и Ti, магнет: Sm2Co17 и така натаму

апликации

● Нафта
● Хемиски
● Храна и пијалоци
● Аптека
● Третман на вода
● Металургија

конкурентна предност

● Прифатете добар материјал со постојан магнет со посилна сила и работен век.
● Напредниот дизајн е во согласност со API685,
● Подобро ладење во внатрешноста на пумпата
● Нулта истекување
● Подолг работен век

Испраќам барање