сите категории

Производи

Дома>Производи>API685

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620378591328517.jpg
Потопна пумпа за магнетен погон API 685

Потопна пумпа за магнетен погон API 685


● API 685
● Магнетна погонска пумпа
● Потопна пумпа за магнетен погон
● Потопна пумпа за магнетен погон

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

API 685 ISO 15783
● Глава: 220м
● Капацитет: 160м3 / ч
Type Тип на пумпа: Хоризонтално
● Притисок: 5.0Mpa
● Температура: -10 ℃ ~ 50  
● Медиуми: Течност од петрохемиската индустрија
● Материјал: леано железо, леано челик, не'рѓосувачки челик, Hastelloy, легура Ti и Ti и така натаму

апликации

● Нафта
● Хемиски
● Храна и пијалоци
● Аптека
● Електрана
Plant Фабрика за хартија
Chemical Хемикалија за јаглен
● Металургија

конкурентна предност

● Донесете добар материјал со постојан магнет со посилна сила и работен век.
Design Предвремениот дизајн е во согласност со API685,
● Подобро ладење во внатрешноста на пумпата
● Нула истекување
● Подолг работен век
● Може да пренесува течност содржи малку цврста материја

Испраќам барање