сите категории

Производи

Дома>Производи>API685

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620379166718340.jpg
API 685 Пумпа со магнетна погонска пумпа со автоматско грундирање

API 685 Пумпа со магнетна погонска пумпа со автоматско грундирање


● API 685
● Магнетна погонска пумпа
● Пумпа со магнетна погонска пумпа за автоматско грундирање
● API 685 Пумпа за самоподготвување

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● API 685 ISO15783  
● Капацитет: 400m3/h     
● Глава: ~130м
● Температура: -120℃~400℃  
● Притисок: 10MPa         
● Материјал: леано железо, леано челик, нерѓосувачки челик, хастелој, легура на Ti и Ti, магнет: Sm2Co17 и така натаму

апликации

● Нафта
● Хемиски
● Електрана
● хемикалија за јаглен
● Офшор проект
● Морски проект

конкурентна предност

● Допрете го добар материјал со постојан магнет со посилна сила и работен век.
● Напредниот дизајн е во согласност со API685,
● Подобро ладење во внатрешноста на пумпата
● Нулта истекување
● Подолг работен век

Испраќам барање