сите категории

Производи

Дома>Производи>API685

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620376604870392.jpg
API 685 Повеќестепена магнетна погонска пумпа

API 685 Повеќестепена магнетна погонска пумпа


● API 685
● Магнетна погонска пумпа
● Пумпа без заптивки
● Повеќестепена магнетна погонска пумпа

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● API 685 ISO 15783
● Глава: 0-350м
● Капацитет: 160m3/h
● Тип на пумпа: Хоризонтална
● Притисок: 4.0Mpa
● Медиуми: Течност на петрохемиската индустрија
● Материјал: леано железо, леано челик, нерѓосувачки челик, хастелој, легура Ti и Ti и така натаму

апликации

● Нафта
● Хемиски
● Храна и пијалоци
● Аптека
● Електрана
● Металургија

конкурентна предност

● Прифатете добар материјал со постојан магнет со посилна сила и работен век.
● Напредниот дизајн е во согласност со API685,
● Подобро ладење во внатрешноста на пумпата
● Нулта истекување
● Подолг работен век
● Повисока глава

Испраќам барање