сите категории

Производи

Дома>Производи>API685

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620368804139323.jpg
АПИ 685 магнетна погонска пумпа

АПИ 685 магнетна погонска пумпа


● API 685
● Магнетна погонска пумпа
Pump Пумпа без печат
● Без механичка заптивка

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● API 685 ISO15783
● Големина: DN25 DN200           
● Капацитет: 1 ~ 800м3 / час     
● Глава: 300 милиони фунти
Температура: -120 ~ 400
● Притисок: 10MPa         
● Моќност: 280 XNUMXkW
● Материјал: леано железо, леано челик, не'рѓосувачки челик, Hastelloy, легура Ti и Ti и така натаму

апликации

● Нафта
● Хемиски
● Храна и пијалоци
● Аптека
● ТНГ / ТНГ
Treatment третман на вода
● Металургија

конкурентна предност

● Донесете добар материјал со постојан магнет со посилна сила и работен век.
Design Предвремениот дизајн е во согласност со API685,
● Подобро ладење во внатрешноста на пумпата
● Нула истекување
● Подолг работен век
● Може да пренесе течност со малку цврста состојба

Испраќам барање