сите категории

Производи

Дома>Производи>API685

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1620377380391818.jpg
API 685 Магнетна погонска пумпа со висока температура

API 685 Магнетна погонска пумпа со висока температура


● API 685
● Магнетна погонска пумпа
● Пумпа без заптивки
● Високотемпературна магнетна погонска пумпа

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● API 685 ISO 15783
● Брзина на проток: до 160 m³/h
● Глава: до 220 m Притисок: до 4.0 MPa Температура: -30-350 ℃

апликации

● Нафта
● Хемиски
● Електрана
● Металургија

конкурентна предност

● Прифатете добар материјал со постојан магнет со посилна сила и работен век.
● Напредниот дизајн е во согласност со API685,
● Подобро ладење во внатрешноста на пумпата
● Пренос на масло со висока температура без истекување
● Подолг работен век

Испраќам барање