сите категории

Производи

Дома>Производи>АПИ 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619763417363938.jpg
Конзервна потопена пумпа од серија YL

Конзервна потопена пумпа од серија YL


● Конзервна потопена пумпа

● Вертикална пумпа  

● VS5

. Пумпа API 610 VS5

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Глава: 0-80м
● Капацитет: 0-650м3 / ч
Type Тип на пумпа: Вертикално
● Притисок: 2.5 Mpa
Температура: - 20 - 150/450
● Материјал: леано челик, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, титаниум, легура на титаниум, легура на Хастелој

апликации

● Оваа серија пумпи е широко користена во хемикалии, нафта, рафинерија, челик, електрани итн

конкурентна предност

● Со конзолен дизајн и помал однос на конзолата, тие ја прават пумпата да работи попречено и посигурно.

● Без лизгачко лежиште, пумпите може да се применат во различни тешки услови.

● Со отворен и дебел дизајн на работното коло, работните коло не се лесни за блокирање. Тие се отпорни на абење и можат да имаат долг век на траење

● Нема потреба за одржување и лесен е за ракување и одржување.

Испраќам барање