сите категории

Производи

Дома>Производи>АПИ 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619764048714495.jpg
Вертикална пумпа за вреќи од серијата VMC

Вертикална пумпа за вреќи од серијата VMC


● Вертикална пумпа за вреќи

● Вертикална пумпа  

● VS6

● Пумпа API 610 VS6

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Глава: 0-800м
● Капацитет: 0-800m3/h
● Тип на пумпа: Вертикална
● Притисок: 10 Mpa
● Температура:-180-150 °C
● Материјал: леано челик, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, титаниум, легура на титаниум, легура на Хастел

апликации

● Оваа серија на пумпи се широко користени во петрохемиски, хемикалии на јаглен, криогенски инженеринг, екстракција на кондензат, инженерство на течен гас, рафинирање на нафта, електрани, регулација на притисокот на цевководи, десалинизација на морска вода и други индустрии и полиња.

● Посебно е погоден за пренос на медиум со ниска температура, лесен медиум за гасификација итн., како што се природен гас, етилен, течен амонијак, кондензат, лесни јаглеводороди и нафтени производи итн.

конкурентна предност

● Структурата на тркалачки лежишта се нанесува со тенко масло за подмачкување. Дизајниран е со специјален систем за циркулација на масло за подмачкување и лежиштето има добар ефект на подмачкување. Во меѓувреме, има структура за водено ладење и воздушно ладење, погодна за различни работни услови и подобрување на животниот век на лежиштето.

l Комората за рамнотежа може да се поврзе со влезот. Ако медиумот лесно се испарува, може да се поврзе и со секундарното работно коло за да се зголеми притисокот во комората за заптивка, да се намали можноста за гасификација и да се зголеми безбедноста и доверливоста.

● Работното коло од првата фаза прифаќа вшмукување работно коло, кое има добри перформанси на вшмукување и може да ја скрати длабочината на вметнување на пумпата.

● Применета е структурата на потпора со повеќе точки во лизгачкото лежиште и распонот помеѓу лежиштата е дизајниран да ги исполни барањата на API стандардите. Високо отпорни на абење материјали за лежишта се усвоени за да се обезбеди стабилна работа на пумпата.

● Профилната заварена структура е усвоена во делот за вшмукување и празнење, без дефекти на леење и силен капацитет за носење притисок.

● Структурата на барабанот-диск се користи за балансирање на аксијалната сила и автоматски го прилагодува аксијалниот клиренс за време на работата. Ова може да постигне целосна рамнотежа на аксијалната сила, со што лежиштето работи без аксијално оптоварување. Пумпите може да имаат подолг работен век и се побезбедни за работа

Испраќам барање