сите категории

Производи

Дома>Производи>АПИ 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619762537526980.jpg
Вертикална пумпа за пренасочување со една обвивка од серија VDT

Вертикална пумпа за пренасочување со една обвивка од серија VDT


● Вертикална пумпа за пренасочување со единечна школка

● Вертикална пумпа  

● VS1

. Пумпа API 610 VS1

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

Range Опсег на проток: 8 ~ 6000m3 / h
Range Опсег на глава: 360 милиони фунти
● Применлива температура: -40 ~ 170 ° C
● Материјал: леано челик, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, титаниум, легура на титаниум, легура на Хастелој

апликации

● Оваа серија пумпи се широко користени во проекти за зачувување на вода на општински инженеринг, металуршки челик, хемиска хартија, вода, електрани и земјоделско земјиште.

конкурентна предност

● Влезот ја усвојува филтерот плус структурата на вшмукување, што може ефикасно да ги филтрира големите цврсти материи и влакна. Ова им помага на течноста непречено и рамномерно да влезе во работното коло и да го намали формирањето на вртливата струја.

● Течениот дел е обложен со епоксидна обвивка за да се зголеми ефикасноста и староста.

● Секој дел од водоводната цевка е опремен со тело за лежиште за водење за поддршка на погонското вратило. Различни видови на водечки лежишта можат да бидат избрани за различни медиуми и услови. Водечките лагери генерално се изработени од полимерни синтетички материјали (главно составени од тефлонски и полнила и мазива кои се отпорни на абење) и перформансите за само-подмачкување се добри. Пумпата може да се стартува со суво мелење (нема потреба од претходно полнење вода) и исто така може да се користат и гумени лежишта (или цилиндрични лежишта).

● Лежиштето може да се подмачка со суво масло или тенко масло. Тој е опремен со функција за ладење на вода за да може пумпата да работи побезбедно и да трае подолго.

Испраќам барање