сите категории

Производи

Дома>Производи>АПИ 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619187336777618.png
Пумпа за двојно вшмукување со аксијална сплит серија SM

Пумпа за двојно вшмукување со аксијална сплит серија SM


Топчестиот вентил на маслото од јаглероден челик со завртки за тело како важна улога на возводно работење според неговиот проверен дизајн. Топчести вентили на маслото од јаглероден челик со завртки за тело имаат систем со шифра во боја за лесно идентификување. Фитинг за маснотии за лесно подмачкување и тежок уред за заклучување за спречување на случајно работење.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци
Не ДЕЛОВИ МАТЕРИЈАЛ

1

Тело

ASTM A216 WCB

2

Печат на тело

Витон

3

Хаубата

ASTM A216 WCB

4

Седиште

Делин

5

Бол

СС 304

6

матични

СС 304

7

Нафрлување лежиште

Тефлонски

8

Матичен печат

Витон

9

Матичен печат

Витон

10

Лежиште на стеблото

Тефлонски

11

Стоп за јака

нерѓосувачки челик

12

Игла со завртка

нерѓосувачки челик

13

Снап прстен

6150

14

Стоп за Болт

A193 B7

15

Рачка завртка

A193 B7

16

Подмачкајте го Зерк

SS420

17

Справи

Акутни железо A395

18

Болт за тело

ASTM A193 B7M


апликации
големина Боја WP d D D2 L H L0 Тежина LBS

1 "FP

Браун

3000

1

3.3

2.5

4

2

6.25

4.3

2 "РП

Браун

2500

1.5

5.1

3

5.5

4.95

10

13.2

2 "РП

Браун

3000

1.5

5.1

3

5.5

4.95

10

13.2

2 "РП

Црвена

5000

1.5

5.1

3

5.5

4.95

10

20

2 "FP

Браун

3000

2

5.91

3.13

5.75

5.32

10

20

3 "FP

Браун

3000

3

7.87

4.53

8.13

7.31

20

50


Испраќам барање