сите категории

Производи

Дома>Производи>АПИ 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619763070241324.jpg
Вертикална потопена пумпа од серија LY

Вертикална потопена пумпа од серија LY


● Вертикална потопена пумпа

● Вертикална пумпа  

● VS4

. Пумпа API 610 VS4

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

Range Опсег на проток: 2 ~ 400m3 / h
Range Опсег на глава: 150 милиони фунти
Depth Длабочина на под-течност: до 15м
● Применлива температура: ~ 450 ° C
● Материјал: леано челик, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, титаниум, легура на титаниум, легура на Хастелој

апликации

● Оваа серија пумпи е широко користена во хемикалии, нафта, рафинерија, челик, електрани итн

конкурентна предност

Se Заптивката на вратилото не е во контакт со медиумот и нема точка на истекување на динамичката заптивка. Заптивката користи печат од лавиринт или печат за пакување за да спречи излегување на медиумот нанадвор.

● Лежиштето усвојува аголен контакт-лежиште со двоен ред, кој е монтиран на вратилото со ракав за лежиште за да се олесни прилагодувањето на аксијалната положба на роторот. Подмачкано е со тенка масло и е опремено со ладење на вода за да се осигура дека температурата во комората за масло е во безбеден опсег, со што пумпата работи побезбедно и подолго.

System Системот за изолација на пареа ефикасно спречува заклучување на роторот поради брзото зацврстување на медиумот по исклучувањето.

Pipe Излезната цевка усвојува странична (VS4) структура и е обезбедена со специјална телескопска структура за компензација за да се спречи стресот предизвикан од термичка експанзија.

● Пумпите ја прифаќаат теоријата за дизајн на флексибилно вратило и зафаќаат структура за поддршка на повеќе точки. Опсегот на точката на поддршка ги исполнува стандардните барања на API 610.

● Мешунките се достапни во различни конфигурации на материјали за да одговараат на различни работни услови, како што се силициум карбид, исполнет тетрафлуороетилен, материјали вградени со графит, прстилно железо и така натаму.

● Пумпите се обезбедени со конусна структура на вратило за ракави за да бидат високи коаксијалност, прецизно позиционирање и сигурен вртежен момент на преносот.

Suc Вшмукувањето на пумпата е опремено со филтер за филтрирање на испумпаниот медиум за да се спречи блокирање.

Испраќам барање