сите категории

Производи

Дома>Производи>АПИ 610

https://www.neworld-cn.com/upload/product/1619761925228674.jpg
Вертикална пумпа за цевководи од серија GDS

Вертикална пумпа за цевководи од серија GDS


● Вертикална цевководна пумпа

● Пумпа од типот надвиснат

● OH3/OH4

● Пумпа API 610 OH3/OH4

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Главните технички податоци

● Големина: 1-12 инчи
● Капацитет: 2.5-2600 m3/h
● Глава: 250м
● Температура: -40-250 °C
● Заптивка: API 682 механичка заптивка
● Материјал: леано челик, SS304, SS316, SS316Ti, SS316L, CD4MCu, титаниум, легура на титаниум, легура на Хастел

апликации

● Оваа серија пумпи главно се користи во хемиски, петрохемиски, електрани, водоснабдување и одводнување, урбано снабдување со вода и третман на вода, притисок на цевководи и други индустрии.

конкурентна предност

● Во споредба со хоризонталните пумпи со исти перформанси, вертикалните пумпи со цевководи имаат мал отпечаток и едноставни цевководни приклучоци и исто така заштедуваат основни инвестициски трошоци.

● Помеѓу моторот и пумпата има рамка за лежиште, која може да се користи на повисоки температури и поважни прилики.

● Телото на пумпата со дијаметар на излезот од 80 mm или повеќе е дизајнирано како двоен напнат за да се балансира радијалната сила, со што се обезбедува работниот век на лежиштето и отклонувањето на вратилото кај заптивката на вратилото.

● Лежиштата се топчести лежишта со аголен контакт 40° и цилиндрични валчести лежишта за да издржат радијални сили и преостанати аксијални сили.

Испраќам барање